Έναρξη μαθημάτων Θεατρικού Εργαστηρίου

Ταχ. Διεύθυνση: Ευαγγελιστρίας 72

Ταχ. Κώδικας: 84200

ΘΕΜΑ: Έναρξη μαθημάτων Θεατρικού Εργαστηρίου

Ο Δήμος Τήνου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τη λειτουργία Θεατρικού Εργαστηρίου Ενηλίκων για τη σεζόν 2022-2023 σε συνεργασία με τον ηθοποιό Απόστολο Κρίτσα.

Κύριος σκοπός του εργαστηρίου μας είναι η γνωριμία, η προσέγγιση και εξοικείωση με το θέατρο και με όλες τις μορφές της τέχνης που πλαισιώνουν και συνθέτουν τον μαγικό του κόσμο, συνεισφέροντας έτσι στην ανάπτυξη της θεατρικής και γενικότερα της καλλιτεχνικής παιδείας στον τόπο μας. Μέσα από το θέατρο, τα μέλη μαθαίνουν πώς να συνεργάζονται και να συνυπάρχουν μεταξύ τους, ενώ παράλληλα αναπτύσσουν τις ιδιαίτερες καλλιτεχνικές δεξιότητές τους.

Oι εγγραφές συνεχίζονται και τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα 18.00 – 21.00 στο Κέντρο Πολιτισμού και Παιδείας Δήμου Τήνου «Μοσχούλειος Σχολή».

Η πρώτη συνάντηση Δευτέρα 05 Δεκεμβρίου 2022 στις 18.00.

Υπεύθυνος εργαστηρίου: Απόστολος Κρίτσας

Πληροφορίες για εγγραφές: 6971888961 (ώρες 17.00 με 19.00)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.