6/2024 Συνεδρίαση Δημοτικής Επιτροπής

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                      Τήνος 02 Απριλίου 2024

ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ                                                                                           Αριθ. Συν.: 06/2024

ΔΗΜΟΤΙΚΗ   ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                                           Αριθ. Πρωτ. 4713

Π  Ρ   Ο  Σ  Κ  Λ   Η   Σ   Η

ΠΡΟΣ : Τα μέλη της Δημοτικής  Επιτροπής

Δήμου Τήνου

ΕΝΤΑΥΘΑ

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010 όπως αυτός αντικαταστάθηκε και ισχύει με τα άρθρα 8 και 9 του Ν. 5056/2023, σας καλούμε στο Δημαρχιακό Κατάστημα στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής την  6η Απριλίου  2024, ημέρα Σάββατο και ώρα 13:00 για συζήτηση και λήψη απόφασης στα θέματα της  Ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ  1o:

Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την Τροποποίηση του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας Δήμου Τήνου.

ΘΕΜΑ 2Ο:

Προγραμματισμός προσλήψεων έκτακτου προσωπικού έτους 2024.

ΘΕΜΑ 3Ο:

Λήψη απόφασης για την σύναψη προγραμματικής σύμβασης με την εταιρεία “Βαγγέλης Αράπης & ΣΙΑ ΟΕΕΑ - RECYCOM” σχετικά με την ανακύκλωση μεταχειρισμένων ειδών ένδυσης και υπόδησης.

ΘΕΜΑ 4ο:

Λήψη απόφασης για την επιστροφή αχρεωστήτως εισπραχθέντων ποσών.

Παρακαλούνται οι  κ.κ.  Δημοτικοί Σύμβουλοι, τακτικά μέλη της Δημοτικής  Επιτροπής οι οποίοι δεν μπορούν να παρευρεθούν στην πιο πάνω συνεδρίαση να ειδοποιήσουν το αναπληρωματικό τους μέλος να τους αντικαταστήσει.

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Δήμαρχος Τήνου