Πρόσκληση σε συνεδρίαση Δημοτικής Επιτροπής (8/2024)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                              Τήνος 19 Απριλίου 2024

ΝΟΜΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ                                                                                           Αριθ. Συν.: 08/2024

ΔΗΜΟΤΙΚΗ   ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                                               Αριθ. Πρωτ. 5578

Π  Ρ   Ο  Σ  Κ  Λ   Η   Σ   Η

ΠΡΟΣ : Τα μέλη της Δημοτικής  Επιτροπής

Δήμου Τήνου

ΕΝΤΑΥΘΑ

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010 όπως αυτός αντικαταστάθηκε και ισχύει με τα άρθρα 8 και 9 του Ν. 5056/2023, σας καλούμε στο Δημαρχιακό Κατάστημα στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στη Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής την                          23η Απριλίου  2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00 για συζήτηση και λήψη απόφασης στα              θέματα της  Ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ  1ο:

Λήψη απόφασης για τη σύναψη Προγραμματικής Σύμβασης με την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου για την υλοποίηση της Πράξης: «Δεξαμενές Ύδρευσης και Λοιπός Εξοπλισμός, Δίκτυα  ύδρευσης και Υποσταθμός μέσης τάσης για την μονάδα Αφαλάτωσης νήσου Τήνου».

ΘΕΜΑ 2Ο:

Έγκριση υποβολής πρότασης χρηματοδότησης του Δήμου Τήνου στο «ΤΠΑ Υποδομών & Μεταφορών» στον Άξονα Προτεραιότητας 4.5. «Οδικές Υποδομές» με τίτλο «Έργα οδοποιίας στο Δήμο Τήνου»

ΘΕΜΑ 3Ο:

Έγκριση υποβολής πρότασης χρηματοδότησης του Δήμου Τήνου στο Πρόγραμμα Νότιο Αιγαίο με τίτλο «Ενεργειακή αναβάθμιση του δημόσιου κτηριακού αποθέματος της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου»

ΘΕΜΑ 4ο:

Έγκριση υποβολής πρότασης χρηματοδότησης του Δήμου Τήνου στο «ΤΠΑ Υπουργείου Εσωτερικών στον Άξονα Προτεραιότητας: 2.6 «Παροχή πόσιμου νερού και διαχείριση υδάτων με τίτλο «Προμήθεια και εγκατάσταση μονάδων αφαλάτωσης στον Δήμο Τήνου»

ΘΕΜΑ 5ο:

ΘΕΜΑ 6ο:

Αποδοχή  ένταξης  της  πράξης «Βελτίωση Υποδομών Ύδρευσης του Δήμου Τήνου» με κωδικό ΟΠΣ 5221468 στο «ΤΠΑ Υπουργείου Εσωτερικών 2021-2025»

Παρακαλούνται οι  κ.κ.  Δημοτικοί Σύμβουλοι, τακτικά μέλη της Δημοτικής  Επιτροπής οι οποίοι δεν μπορούν να παρευρεθούν στην πιο πάνω συνεδρίαση να ειδοποιήσουν το αναπληρωματικό τους μέλος να τους αντικαταστήσει.

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Δήμαρχος Τήνου